Warsztaty

Historia brudu – warsztaty wyrabiania mydła

            Historia brudu to niecodzienna opowieść o zmieniającym się przez wieki podejściu do higieny. Czy mydło to nowy wynalazek? Co naprawdę działo się w łaźniach miejskich?  Kto czyścił zęby uryną? Jak najdłużej chodzono w bieliźnie? Kiedy wynaleziono perfumy? Kto wynalazł prysznic i w jakich okolicznościach?

            Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszej prezentacji pod tytułem: „Historia brudu w Kotlinie Jeleniogórskiej”, tworząc jednocześnie wyjątkowy obraz ewolucji pojęcia higieny od czasów najdawniejszych po wiek XX. Na zakończenie naszej prezentacji zaproponujemy wyjątkowy pokaz produkcji mydła z udziałem uczestników. Każdy będzie mógł wykonać samodzielnie mydło z różnorodnymi dodatkami, z którym powędruje prosto pod prysznic.

Warsztaty warzenia piwa i degustacja.

            Domowe warzenie piwa stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Przybywa zarówno piwowarów jak i konsumentów, którzy uważają, że właśnie trunki warzone z naturalnych składników i według starych receptur, mają najlepsze walory smakowe.

            Podczas warsztatów skupimy się na temacie warzenia oraz  wymaganego i niezbędnego sprzętu do produkcji piwa domowego. Uczestnicy uzyskają niezbędne informacje do tego, by samodzielnie uwarzyć piwo – od charakterystyki różnych gatunków słodu, chmielu i drożdży, po instrukcje budowy prostych urządzeń niezbędnych do wyrobu tego alkoholu. Zapoznają się także z  poszczególnymi etapami powstawania piwa.

            Kluczową częścią warsztatów jest wspólne warzenie piwa w wybranym przez uczestników stylu. Ale to nie wszystko. Po czterech tygodniach leżakowania, Twoje piwo będzie na Ciebie czekało. Gotowy na spotkanie z piwowarem?


Lost your password?

User registration is disabled for now. Contact site administrator.

Przejdź do paska narzędzi