Fabularne

Wycieczki z fabularne, to wycieczki teatralne dotykające wielu wątków historycznych dotyczących rejonu Dolnego Śląska. Wycieczkę prowadzą doświadczeni przewodnicy górscy i piloci wycieczek, którzy są także aktorami. To oni wprowadzą Was w świat tajemnic, intryg, morderstw, niespełnionej i przeklętej miłości, magii i legend.

Zapraszamy do kontaktu sudeckakraina@o2.pl

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej z degustacją lokalnego alkoholu.

            Jest doskonałym miejscem do realizacji turystyki kulturowej. Liczne zabytki, bogata historia, piękne krajobrazy Karkonoszy i Rudaw Janowickich są niespotykanym wyróżnikiem Kotliny Jeleniogórskiej nie tylko w Polsce ale i w Europie.

            Zwiedzając Dolinę Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej w trakcie wycieczki, odkryję przed wami historię dawnych właścicieli pałaców, czasem mroczną, tajemniczą, pełną miłości, niekoniecznie ze szczęśliwym zakończeniem. Opowiem o pogmatwanych ludzkich losach i namiętnościach. Zaklętych w murach śladach najbardziej ponurych podłości. Sami się przekonacie, iż arystokraci nie mieli łatwego życia.

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja: 

Pałac Paulinum w Jeleniej Górze, Pałac Górny w Staniszowie, Pałac w Miłkowie, Pałac i park – Bukowiec, Zamek Karpniki, Pałac w Łomnicy, Pałac w Wojanowie.

Wycieczka Żukiem w klimacie PRL

            Okres Polski Ludowej to niekończące się źródło absurdalnych problemów i żartów. Mimo bolączki braku podstawowych towarów, kolejek, czy trudności w otrzymaniu przydziałowego mieszkania lub samochodu, spoglądamy w tamte czasy z pewnym sentymentem. Dlatego chcemy wyjść na przeciw i z przymrużeniem oka zaprosić Was na wycieczkę kultowym samochodem z epoki marki Żuk, którym objedziemy Kotlinę Jeleniogórską zaglądając w ciekawe  i mało dostępne miejsca.

Ilość osób:

Od 5 os – 1 Żuk

Od 6 os do 10 os – 2 Żuki

Od 11 os do 17 os – 3 Żuki

Czas trwania:

Około 6 godzin

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego znajdującego się pod linkiem :

…..

…..

Nocne zwiedzanie parku w Bukowcu z pochodniami

Zapraszamy na nocny spacer po Parku w Bukowcu – największym na Dolnym Śląsku romantycznym parku założonym w XIX wieku przez hrabiego Redena i jego małżonkę Fryderykę. W blasku pochodni przeniesiemy się do początku XIX wieku, kiedy rejon ten był odwiedzany przez arystokratów z całej Europy.

Odwiedzimy park i znajdujące się w nim romantyczne budowle. Między innymi dawną Herbaciarnię, która była prezentem hrabiego Redena dla małżonki z okazji drugiej rocznicy ślubu, tajemnicze Opactwo i Dom Rybaka. Dalej samotna ścieżka zaprowadzi nas ciemnym lasem do ruin Zamku Kessela. Z wieży widokowej zobaczymy panoramę Karkonoszy i okolic.

Czas trwania:

około 3 godziny


Lost your password?

User registration is disabled for now. Contact site administrator.

Przejdź do paska narzędzi