Eventy

Event – Spektakl plenerowy – Miedzianka            

Spektakl Plenerowy – Miedzianka, to aktywny spektakl z udziałem widzów na terenie nieistniejącego miasteczka Miedzianka, zburzonego w wyniku eksploatacji rudy uranu w 1974r. Wszystko odbywa się pod osłoną nocy dla uzyskania pełnego klimatu, gdzie oprócz gry aktorskiej, gra także światło, dźwięk i ogień. Widzowie otrzymują lampy naftowe i wędrują razem z aktorami przenosząc się tym samym w czasie i odkrywając tajemnice Miedzianki. Całość można traktować, jako event dla grup zorganizowanych. Spektakl zaczyna się i kończy w nowym browarze Miedzianka, w którym jest możliwość skorzystania z bardzo dobrej kuchni i nowofalowego piwa warzonego na miejscu. Podczas spektaklu preferowany jest strój i obuwie trekkingowe. Całość trwa półtorej godziny.

Miedzianka – Event fabularny z udziałem aktorów

            Wciel się w rolę agenta wywiadu. Akcja dzieje się w czasach czterdziestych powojennej Polski. Grupa uczestników wciela się w rolę agentów, których zadaniem będzie wykradzenie rosyjskich dokumentów dotyczących wydobycia uranu na terenie Sudetów. Najpierw trzeba będzie się dostać do Miedzianki, a tam pod okiem zakonspirowanych przewodników pokonać lęk przed nieznanym. Na karku będziemy czuli oddech UB-eków i Rosjan. Trzeba będzie pokonać wiele trudności, żeby udało się osiągnąć cel. Gra obejmuje 10 zadań. Uczestnicy zaopatrzeni są w odpowiedni sprzęt, wraz z przewodnikiem podążają według mapy i zdobytych wskazówek. Całość trwa około 2,5 godziny. Akcja rozgrywa się wieczorową porą.

Nocne zwiedzanie Kopalni Podgórze

Zapraszamy do odkrycia najpilniej strzeżonej tajemnicy w czasach PRL. Wieczorową porą wybierzemy się do Kowar, które w latach pięćdziesiątych były miastem zamkniętym. Aby do nich wjechać trzeba było posiadać przepustkę. To przez Uran i jego wydobycie. Tajemnicę jego wydobycia, w czasach PRL strzeżono najpilniej. Odkryjemy ją dzięki pełnej konspiracji z Urzędnikiem Bezpieczeństwa Publicznego.

Po otrzymaniu przepustki wejdziemy do pierwszej w Polsce, powojennej kopalni uranu „Podgórze” w Kowarach, oczywiście pod lupą bezpieki. Dowiecie się jak wydobywano uran i jak pracowali górnicy. W kopalni wejdziemy tam, gdzie nie wchodzi zwykły zjadacz chleba. To wyróżni was spośród wszystkich zwiedzających.

Na spacer wybierzemy się z pochodniami. Zobaczymy wloty do nieczynnych szybów i sztolni. Zmierzymy promieniowanie licznikiem Gaigera.

W tym:Zwiedzanie kopalni Podgórze, Zwiedzanie otoczenia kopalni z pochodniami (wloty do szybów i sztolni) , Ognisko, kawa, herbata, grzane wino, piwo, kiełbaski, pieczywo, Przewodnik w stroju

Lost your password?

User registration is disabled for now. Contact site administrator.

Przejdź do paska narzędzi